Kopalnia złota czy gorączka poszukiwania pieniędzy?

Sieć bitcoin wyróżnia jeszcze jedna różnica w stosunku do tradycyjnych monet i pieniędzy. W sieci wirtualnych pieniędzy zarabiamy proporcjonalnie do tego, jaki wkład ma nasza maszyna (np. komputer stacjonarny) w stosunku do wszystkich urządzeń wykorzystywanych w sieci. Im więcej mocy obliczeniowej przeznaczamy do wykopywania bitcoinów, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy ich więcej.

Szacunkowo ustala się, że około 6 razy na godzinę tworzona jest partia bitmonet dla jednego użytkownika. Nie należy jednak zapominać o tym, iż w miarę popularności sieci bitcoin, zarabianie będzie stawało się coraz trudniejsze i wolniejsze. Górna granica bit monet ustalona jest na ok. 21 milionów i nigdy nie może zaistnieć ich więcej. Jak pozyskuje się bitmonety?

Wystarczy skorzystać z sieci bitcoin i uruchomić specjalne oprogramowanie, które będzie rozwiązywało dostępne problemy kryptograficzne. Im więcej ich rozwiążemy, im więcej mocy obliczeniowej przeznaczymy do pracy w sieci, tym większych zysków możemy się spodziewać. Czy wykopywanie bitmonet zawsze jest opłacalne? Pod uwagę powinniśmy brać nie tylko przychód jaki wygenerują uzyskane przez nas monety BTC, ale przede wszystkim koszty, na które składa się eksploatacja sprzętu i rachunki za energię elektryczną. Jeśli bilans wychodzi na korzyść kopania monet, możemy rozpocząć przygodę z poszukiwaniem wirtualnych pieniędzy.

www.12blot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *