Jak rozpocząć zarabianie na bitcoinach?

Chcąc rozpocząć inwestowanie w bitcoiny powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: w jaki sposób chcę zarabiać na kryptowalucie? Zasadniczo możliwości są dwie, przy czym pierwsza z nich polega na wydobywaniu monet wirtualnych (tzw. mining), a druga na handlu nimi (skup/sprzedaż) na giełdach BTC.

Jeśli decydujemy się na grę na giełdzie bitcoinów, wystarczy założyć konto i wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy, którą przeznaczymy na zakup waluty BTC. Zysk uzyskamy dopiero, gdy dokonamy serii pomyślnych transakcji, tj. sprzedamy bitcoiny po cenie wyższej niż ta, za którą je kupiliśmy.

Zupełnie inną koncepcją jest zarabianie na wykopywaniu monet BTC. Wówczas musimy zadbać o odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam efektywne wykorzystanie mocy obliczeniowej do zdobycia BTC. Zalecane jest korzystanie z kart graficznych Ati, które posiadają procesory strumieniowe. Pamiętać jednak należy o zastosowaniu odpowiedniego chłodzenia, ponieważ przy nieustannej pracy komputera może dojść do przegrzania poszczególnych jego podzespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *