Z całą pewnością kryptowaluty cieszą się niemalejącą popularnością. Zauważyć można jednak rosnącą dominację BTC na rynku walut wirtualnych. Jednym z bardzo prawdopodobnych scenariuszów jest deflacja tej waluty spowodowana spadkiem dynamiki wzrostu jej ilości na rynku.

Szacuje się, że w roku 2013 wygenerowana zostanie połowa dostępnych zasobów monet BTC. Natomiast zgodnie z prognozami ekspertów w 2017 roku będzie to już ok. 75% wszystkich zasobów BTC. Jak wobec tego zmieniał się kurs BTC w stosunku do dolara? Pomimo gwałtownych skoków cen notowań BTC, wraz ze wzrostem liczby bitcoinów, ich wartość staje się coraz bardziej stabilna. W połowie 2010 roku debiut bitcoina zaczynał się od wartości 0,06$/BTC, by pod koniec następnego roku kalendarzowego wynosił aż 4,72$/BTC. Z kolei pod koniec 2012 roku wartość wirtualnej waluty znowu wzrosła aż do 12,57$/BTC.

W międzyczasie odnotowywano jednak dramatyczne wzrosty i spadki wartości tej monety. W 2013 roku padł kolejny rekord kursu BTC, ponad 200$/BTC. Czy ta wartość zostanie kiedyś przekroczona? Z całą pewnością nie da się oszacować dokładnej wartości bitcoinów w przyszłości, ale można się spodziewać, że ich wartość będzie wzrastała. Jedynym aspektem trudnym do przewidzenia w tym momencie jest usankcjonowanie prawne tej kryptowaluty.

www.licencjat.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *