Bitcoin – wirtualna waluta i realny zysk

Niewątpliwie bitcoin jest nietypową walutą, która z każdym dniem staje się coraz popularniejsza. Czym różni się ta waluta od innych, obecnych aktualnie na rynku? Przede wszystkim należy uświadomić sobie następujący fakt – bitcoin jest walutą w pełni wirtualną. Waluta ta nie istnieje w wersji papierowej, a także nie stanowi oficjalnego środka płatniczego. Czy wobec tego jest to waluta bezpieczna?

Według zapewnień jej twórców z całą pewnością tak, ponieważ została stworzona w oparciu o bardzo zaawansowane algorytmy kryptograficzne, uniemożliwiające jej podrobienie, bądź nadpodaż. Z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że waluta ta nie jest narażona na inflację, to jednak jej kurs ulega dużym wahaniom, w zależności od informacji płynących z giełd bitcoinowych.

Czy na tej walucie można zarobić? Wszystko zależy od tego, kiedy ją nabyliśmy i czy sami ją wytwarzamy przy użyciu mocy komputerowej. Pamiętać należy jednak o tym, że w miarę zwiększania ilości bitcoinów na rynku, ich produkcja jest coraz wolniejsza i może niejednokrotnie przekraczać koszt poniesiony tytułem np. zużycia energii elektrycznej podczas pracy komputera. Uważać także należy na wszelkie oferty kupna i sprzedaży tej waluty, ponieważ nie zawsze mamy do czynienia z uczciwym kontrahentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *