www.kokoriko.com.pl

Kolejnym aspektem, jaki na tle konkurencji wyróżnia bitcoin, jest kwestia opodatkowania. Obecnie trudno ustalić zysk, jaki ta waluta przynosi jej posiadaczom i z tego powodu, jej opodatkowanie jest trudne. Dodatkowo właściwie zabezpieczona waluta, uniemożliwia weryfikację posiadanej przez nas liczby bitcoinów przez osoby trzecie.

W miarę popularyzacji wirtualnej waluty, coraz więcej rządów zastanawia się nad jej opodatkowaniem i sposobami kontroli tej waluty. Biorąc jednak pod uwagę jej wirtualny aspekt i zaawansowane algorytmy kryptograficzne, jest to prawie niemożliwe. Z tego właśnie powodu zamykane są niektóre giełdy oferujące bitcoiny. Czy pomimo tego warto inwestować realne pieniądze w tę właśnie walutę? Z całą pewnością tak!

Warunek podstawowy to znajomość zasad funkcjonowania tej waluty. Jeśli nie znamy technicznych aspektów jej funkcjonowania lub nie lubimy ryzyka związanego z kursem walutowym, to nie powinniśmy zajmować się inwestowaniem w bitcoiny. Aktualnie, pomimo rosnącej popularności wirtualnej waluty, należy pamiętać, że jest ona nadal niezwykle rzadko spotykanym środkiem płatniczym. Dlatego decydując się na zakup właśnie tej waluty musimy liczyć się z tym, że nie zawsze łatwo będziemy mogli ją sprzedać.

Zdecydowanie najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *